Podologie je

Multidisciplinární obor, který se zabývá několika oblastmi terapie nohy dohromady. Zabývá se komplexním vyšetřením nohy, jejím zatížením při statické (stoj) a dynamické (chůze, běh) zátěži a dále výrobou individuální vložky (aktivní vložky) do obuvi, popř. jinou korekcí abnormalit na noze.

Vyšetření se zaměřuje na prevenci zranění či bolesti pohybového aparátu a snaží se urychlit návrat do sportovních nebo běžných denních aktivit.

Vyšetření ovšem nevyhodnocuje pouze odchylky v chůzi, ale také reakci na změnu postury (nastavení těla) celého pohybového aparátu při různých situacích.

Pro koho je podologie vhodná?

K vyšetření a následné terapii jsou vhodné děti nad 10 let věku, u kterých se setkáváme s růstovými bolestmi v oblasti pat, kolen, s vadným držením těla, vyšší laxicitou vazů či velkou zátěží kladenou právě na nohy, planovalgózním postavením pat, plochonožím apod. Nově se objevuje také skupina lidí s problémy právě v oblasti nohy - sportující dospělí, kteří se rozhodnou bez přípravy začít s novým sportem a zapomenou se vybavit vhodnou obuví.  Nesmíme zapomenout také na starší generaci trpící výraznou bolestivostí v oblasti dolních končetin a zad nebo se u nich mohou objevovat také ortopedické deformity (hallux valgus, artróza apod.).

 

Jak vyšetření probíhá?

Vyšetření není fyzicky náročné a trvá 60 minut. Fyzioterapeut provede kineziologický rozbor stoje, chůze, popř. běhu s využitím diagnostického přístroje Zebris. Na začátku se hodnotí statické zatížení nohou při stoji, chůzi popř. běhu. Dále hodnotíme posun těžiště těla v prostoru. Lze hodnotit také zátěž dolních končetin v běžné nebo sportovní obuvi, kterou klient nejčastěji používá během dne či při sportu. Podle individuálního vyšetření se lze dohodnout na výběru vhodné korekční vložky, od které očekáváme podporu dolních končetin při zátěži, hlavně u mladší populace. Pokud má klient již výrazné problémy či deformity nohou snažíme se pouze o částečnou korekci a odlehčení, které vede ke snížení bolestivosti a zlepšení chůze. V naší nemocnici si lze vybrat individuální vložku do bot z několika variant, spolupracujeme se značkami Superfeet® a Schein®, které jsou termoplastické a lze je po nahřátí individuálně upravit podle potřeb klienta.

O společnosti

Pomozte nám se zlepšit :),

jste nám inspirací.

Hilarion podologický institut

Hilarion (podologie, pedikúra, kosmetika, manikúra, masáže)

je kosmetický salon, kde se zaměřujeme především na zdraví a krása je příjemný vedlejším produktem. Rozumíme akné, růžovce, pigmentaci, vráskám a jizvám.

Naší specializací jsou zarůstající nehty a nehtová rovnátka / ortonyxie. Pro urychlení hojení používáme fotodynamickou terapii, PACT MED a arkadyho kostku. Komplexní přístup a edukace na domácí péči, systém příčin a následků, držení těla, postavení nohy a vyšetření plosky na počítači pomáhá díky komplexnímu přístupu k brzkým a výborným výsledkům terapií. 

Kombinujeme zde zkušenosti a znalosti z dermatologie, kosmetiky obličeje a péče o tělo, jakož i péče o ruce, nohy a nehty. Rozumíme podologii, mykózám, ortopedickým vložkám a zarostlým nehtům. Pečujeme o diabetiky a psoriatiky. Spolupracujeme s lékaři z mnoho oborů.

Kontaktní údaje - recepce

Thámova 181/20

186 00 Praha 8 - Karlín

CZ +420 732 882 790

EN +420 739 133 247

EN, DE +420 602 343 281

info@hilarion.cz

Otevírací doba

Pondělí - Neděle 7:30 - 20:00

- na objednání

  • Facebook Hilarion
  • Instagram Hilarion

© 2020 by Ing. Petra Kliková, Hilarion s.r.o.   

Tel: +420 732 882 790     EN +420 739 133 247