Miminka a podologie? Ano, řešíme zarostlé nehty!

Aktualizace: 22. bře 2020

Ošetření pat u miminek není tak úplně třeba, mají nožičky "jako miminka." Ale se zarostlým nehtem, jsme se u miminek setkali, bohužel ne jen jednou. Náš nejmladší klient měl 2 měsíce.Postup ošetření:

Prst vydezinfikujeme, opatrně odstraníme zarůstající část, aby se ulevilo postranním valům a rána se mohla začít hojit. Aplikujeme tamponádu a náplastí odtáhneme postranní val. Sterilní a jednotlivě balené nástroje jsou zaručeny.


Následné proběhne instruktáž rodičů, jak má probíhat domácí péče.


Zajímá Vás správná péče o nehty na nohou u miminek?


Nestříhejte miminkům nehty na nohou příliš brzy, ani příliš do hloubky postranních valů. Okraj nehtu má být vždy viditelný.


V případě, že máte pocit, že nehet zarůstá, je vhodné, prst začít masírovat a odtahovat postranní val od nehtu. Aplikovat náplasti SPOFAPLAST 3M pro odtažení valu od nehtu. Je to náplast na cívce se silným lepidlem.

Dítě do 3 let. Od kdy začít pozorovat otisk chodidla dítěte?

Pokud neurčí lékař jinak, do tří let nemusíte mít starosti, za předpokladu, že se Vám pohybový vývoj a pohybové návyky vašeho dítěte zdají v pořádku. Jestli se vám cokoliv nezdá, včas vyhledejte svého lékaře, ortopeda nebo podologa pro konzultaci.Dítě ve věku od 3 let a starší

Od 3 let, se doporučuje jen z informačního hlediska sledovat vývoj chodidla. Nechte si udělat krátký kontrolní snímek a v případě nesprávného držení těla včas zahrnout do běžného života kontrolu pohybových návyků. Je to něco podobného jako: "Nehrb se, narovnej záda." :)


Doporučení

Nedávejte dětem moc těsné punčocháče - mění tonus svalů, ponožky, dupačky. Botičky děti do doby dokud nechodí nepotřebují. V zimě jim raději dejte kombinézu a přikryjte je dekou.

To že jsou nohy trochu chladné nevadí, děťátko se otužuje. Ale ledová a spocená noha již není v pořádku. Jakmile to počasí dovolí, nechávejte miminko co nejvíce nahaté, ideálně bez plínky. Miminko noste na těle, potřebuje cítit vaše bezpečné objetí a když je unavené, nechte jej odpočinout. Nedělejte rychlé pohyby, vše ať probíhá v klidu.

Ptáte se proč se u miminek zmiňuji o oblékání, o manipulaci s miminkem? Obuv, pohybové návyky z dětství se přenášejí do dospělosti. Dnes a denně se potýkáme s dospělými lidmi, kteří mají různé problémy s chodidly a pohybovým aparátem. Omezuje je to v běžném životě, nemohou si tolika užívat a někteří jsou díky tomu i sociálně izolováni. V rámci prevence a preventivní medicíny je tedy mým posláním vám dát informace o tom, že jaké budou naše další generace na těle a na duši je jen a jen v našich rukou. Čím více se budeme řídit naším vnitřním kompasem, tím lépe se nám všem bude dařit :)

66 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

O společnosti

Pomozte nám se zlepšit :),

jste nám inspirací.

Hilarion podologický institut

Hilarion (podologie, pedikúra, kosmetika, manikúra, masáže)

je kosmetický salon, kde se zaměřujeme především na zdraví a krása je příjemný vedlejším produktem. Rozumíme akné, růžovce, pigmentaci, vráskám a jizvám.

Naší specializací jsou zarůstající nehty a nehtová rovnátka / ortonyxie. Pro urychlení hojení používáme fotodynamickou terapii, PACT MED a arkadyho kostku. Komplexní přístup a edukace na domácí péči, systém příčin a následků, držení těla, postavení nohy a vyšetření plosky na počítači pomáhá díky komplexnímu přístupu k brzkým a výborným výsledkům terapií. 

Kombinujeme zde zkušenosti a znalosti z dermatologie, kosmetiky obličeje a péče o tělo, jakož i péče o ruce, nohy a nehty. Rozumíme podologii, mykózám, ortopedickým vložkám a zarostlým nehtům. Pečujeme o diabetiky a psoriatiky. Spolupracujeme s lékaři z mnoho oborů.

Kontaktní údaje - recepce

Thámova 181/20

186 00 Praha 8 - Karlín

CZ +420 732 882 790

EN +420 739 133 247

EN, DE +420 602 343 281

info@hilarion.cz

Otevírací doba

Pondělí - Neděle 7:30 - 20:00

- na objednání

  • Facebook Hilarion
  • Instagram Hilarion

© 2020 by Ing. Petra Kliková, Hilarion s.r.o.   

Tel: +420 732 882 790     EN +420 739 133 247