Zarostlé nehty – ošetření u podologa – Ortonyxie

August 20, 2017

 

Nepříjemná bolest při chůzi, bolestivý sebemenší dotek na prstu, toto jsou známé potíže spojené se zarůstajícími nehty (lat. unguis incarnatus).

 

Tajně doufáte, že zarostlé nehty samy odezní, protože se obáváte bolestivého zákroku u lékaře? Máme pro vás neinvazivní řešení pomocí nehtových rovnátek, jež vám pomohou od bolesti z dlouhodobého hlediska. Princip je v narovnání nehtu současně při jeho růstu. Jedná se o techniku, jež mechanickým působením bezbolestně rovná zarůstající nehet. Tento obor se nazývá ORTONYXIE.

 

Zajímá vás průběh ošetření? 

Konzultace problematiky, dezinfekce, kontrola nehtu a místa, kde nehet zarůstá, odbroušení zarůstající části nehtu miniaturními frézkami, aby to bolelo co nejméně, aplikace nehtového rovnátka, tamponáž / sulci protektory, odtažení postranního valu a doporučení domácího ošetření. 

 

 

 

 

 

Podle závažnosti dochází po ošetření k okamžité úlevě od bolesti, bez jakéhokoliv řezání, částečného nebo kompletního strhávání nehtů. 

 

V průběhu ošetření s vámi podolog konzultuje prevenci vzniku zarůstání nehtů. Je důležité přijít na příčinu, proč právě u vás nehty zarůstají. Důvodem může být:

– špatné stříhání nehtů

– příliš úzká obuv, která tlačí na prsty a nehty, čímž je deformuje

– plochá noha (nesprávné rozložení váhy na plosce nohy), řeší se individuálními ortopedickými vložkami do bot 

– příliš těsné ponožky / silonkové ponožky / silonové punčocháče

– špatný stereotyp chůze/pohybů/sezení na nohou - dochází k nesprávnému zatížení plosky

– genetika

– nadváha aj.

 

Nejste si jisti, zdali jste pro rovnátka vhodný adept? Přijďte na konzulaci, podíváme se na nehet a zhodnotíme, jaký je možný další postup.

 

Časté otázky

 

Bude ošetření bolet? 

Záleží na tom, v jakém stádiu zarůstání nehtu přijdete. Je možné, že ošetření bude bezbolestné, je možné, že ošetření bude poněkud nepříjemné. Ale uděláme maximum pro to, aby se vám ulevilo co nejdříve. Nebojte se. 

 

Jak často je nutné chodit na ošetření zarůstajících nehtů? 

Běžná praxe je taková, že je potřeba chodit jednou za 3–6 týdnů na výměnu nebo posunutí nehtového rovnátka. V akutních případech doporučujeme chodit na kontroly jednou za týden. Ale to je jen výjimečně.

 

Mám na rovnátko nějakou záruku? 

Ano, v případě, že dojde bez vlastního přičinění k odlepení rovnátka do sedmi dnů od aplikace, máte od nás nové rovnátko zdarma. 

 

Je nějaké omezení při nošení nehtových rovnátek? 

Nedoporučujeme dlouhé lázně či máčení nehtů, aby rovnátko dobře drželo. Nehet ve vodě změkne a může dojít k odlepní rovnátka. Ideální je se sprchovat nebo koupat max. 10 minut. Nemastit nehty mastnými oleji. Nehet jakkoliv neupravovat, nezkracovat, nechat v péči podologa. 

 

Jsem po chirurgickém zákroku / plastice nehtového lůžka, i tak mohu nosit rovnátka? 

Ano, občas se stane, že i po lékařském zákroku problematika zarůstání nehtů přetrvává, i zde můžeme pomoci díky nehtovým rovnátkům.

 

Kolik bude ošetření nehtů stát?

Ošetření jednoho zarostlého nehtu stojí 550 Kč. Nehtová rovnátka se dělí na jednorázová za 530 Kč a na opakovaně použitelná, jež se dají posouvat, tam začíná cena od 1 200 Kč a více. Cena za posunutí rovnátka je pak 390 Kč. Takže z dlouhodobého hlediska jsou posunovací rovnátka finančně výhodnější.

 

Mám alergii na kovy, můžete mi i tak s nehtovými rovnátky pomoci?

Ano, máme rovnátka GoldStadt, jež jsou určená pro alergiky, jsou potažená zlatem, proto pomáhají hojení při granulacích a zánětech. 

 

Máte nějakou alternativu k rovnátkům potaženým zlatem?

Ano, máme pro vás v nabídce i rovnátka Naspam s obsahem platiny. Jsou velice oblíbená.

 

Ve valech je zánět, mohu i tak přijít na ošetření? 

Ano, můžete, nicméně vždy doporučujeme spolupráci i s lékařem, co se zánětu týče, jelikož je nezbytné brát v potaz celkový zdravotní stav klienta. Jinak na zánětlivé valy, máme speciální přístroj PACT jež urychluje hojení a mírní zánět.

 

Kde se mohu objednat? 

Můžete se objednat on-line na stránkách www.hilarion.cz.

 

Máte jakékoliv dotazy? Pište na petraklikova@hilarion.cz, ráda vám odpovím.

 

Zajímáte se více o zarostlé nehty? Připravujeme pro vás nové stránky www.podologiepraha.cz a www.zarostlenehty.cz, zde se dozvíte daleko více informací. 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload

Archív

Podolog Senior – jak to začalo

August 25, 2017

1/2
Please reload

Vybrané příspěvky
Hledat podle tagů
Aktuálně
Please reload

Sledujte nás
Please reload

  • Grey Facebook Icon