Jak jsme se vypracovali

Zajímá vás, jak jsme došli k tomu, že vznikla firma Hilarion? To bylo tak, že nás práce baví a vidíme, že se klienti rádi vracejí a přivedou skoro celou rodinu :)

Začalo to tak, že jsme otevřeli s rodiči v roce 2008 v Praze nehtové studio na manikúru a pedikúru a řekli jsme si, že by bylo hezké to co umíme vyučovat a předávat dále. Dostali jsem první akreditaci Ministerstva školství a začali první rekvalifikační kurzy.

Měli jsme sídlo v ulici Svornosti, Praha a zde jsem byli mnoho let. 

Začala jsem spolupracovat s jednou kolegyní a domluvili jsme se, že si najdeme hezčí prostor, aby jsme mohli nabídnout klientům lepší komfort a rozšíření o komsetiku a masáže.

Dostala jsem nabídku na novou práci, stát se manažerkou centra rehabilitace a relaxace na klinice Esthesia, kde v tu dobu pracovala jedna z mých absolventek. Zde jsem úzce spolupracovala s lékařkou z oboru dermatologie.

Práce v Esthesii mne bavila, ale měla jsem jinou představu nad tím, jak by měl prostor i koncept služeb vypadat a tak jsem se rozhodla otevřít vlastní zařízení. Zrodil se nápad Hilarion - podologický institut, tak jak jej znáte dnes. Zabýbáme se odbornou pedikúrou, podologií, kosmetikou, manikúrou a masážím. 

Psali se rok 2016 a zeptala jsem se jednoho svého velice váženého klienta Stanislava, kde si myslí, že bych měla hledat a poradil mi Karlín. Tak jsme tu, v Karlíně. 

Hledala jsem název pro institut a patrona pro institut a našla jsem mistra jménem Hilarion. Byl to vážený a uznávaný muž, který pomáhal lidem ke zdraví v dávných dobách. 

Hledala jsem architekta, který bude pracovat s principy feng shui pro harmonizaci prostrou a našla jsem pana Otakara Chocholu, který se také léta věnuje Kung Fu.

Dali jsem si s kolegy záležet, aby byli použity kvalitní materiály a dle vzoru paní Brandon Bays jsme použili ochranu prostoru. 

Jeli jsme do Německa a náhodou jsme potkali pana Hellmuta Rucka, jehož rodina se věnuje pedikúře a odologii přes 60 let. 

Potkali jsem při budování Hilarionu úžasné lidi, všichni byli nápomocní a jsem jim všem zúčastněným moc vděčná. Protože výsledek skutečně stojí za to. Počet našich klientů v oboru podologie, kosmetiky, manikúry, masáží od té doby přesáhl číslo 2000 za 2 a půl roku. 

Práce je náročná, máme se neustále co učit a pořád hledáme s týmem  inspiraci k tomu, co a jak udělat, aby bylo klientům poskytnuto to nejlepší co v dané době je na trhu. Máme štěstí, že nás to baví. Je pro nás posláním pečovat o druhé a není nic lepšího, než když k Vám klient upřímě a od srdce přijde a poděkuje, že jsou od nás velice spokojeni. Pak ta všechny dřína a dny a noci u počítače a tabulek pro účetního, podklady pro e-shop, příprava na školení, za to stojí a ještě s úsměvem na tváři. 

Věřím, že řemeslná činnost a jako podologie, kosmetiky, manikúra, pedikúra, masáže dělaná s láskou je činnost, která dává smysl našim životům. O to více si v době koronaviru vážíme naší práce a těšíme se zpět "na koně. 

Věříme, že úspěšný je ten, kdo má v životě balanc mezi prací, osobním životem a volným časem. :) 

Proto tímto děkujeme svým rodinám za podporu, našim učitelům, mentorům, přátelům, že díky nim jsme jací jsme.

Dneska v roce  2020 by jsem název nejraději upravila na Hilarion - institut podologie a kosmetiky. 

Náš obchodní partner Beauty Project se zaměřil na péči o pleť z jiného hlediska, začali jsme kromě značky Dermalogica pracovat se značkou DP Dermaceuticals. Ale to bude zase na jiný příběh. 

O společnosti

Pomozte nám se zlepšit :),

jste nám inspirací.

Hilarion podologický institut

Hilarion (podologie, pedikúra, kosmetika, manikúra, masáže)

je kosmetický salon, kde se zaměřujeme především na zdraví a krása je příjemný vedlejším produktem. Rozumíme akné, růžovce, pigmentaci, vráskám a jizvám.

Naší specializací jsou zarůstající nehty a nehtová rovnátka / ortonyxie. Pro urychlení hojení používáme fotodynamickou terapii, PACT MED a arkadyho kostku. Komplexní přístup a edukace na domácí péči, systém příčin a následků, držení těla, postavení nohy a vyšetření plosky na počítači pomáhá díky komplexnímu přístupu k brzkým a výborným výsledkům terapií. 

Kombinujeme zde zkušenosti a znalosti z dermatologie, kosmetiky obličeje a péče o tělo, jakož i péče o ruce, nohy a nehty. Rozumíme podologii, mykózám, ortopedickým vložkám a zarostlým nehtům. Pečujeme o diabetiky a psoriatiky. Spolupracujeme s lékaři z mnoho oborů.

Kontaktní údaje - recepce

Thámova 181/20

186 00 Praha 8 - Karlín

CZ +420 732 882 790

EN +420 739 133 247

EN, DE +420 602 343 281

info@hilarion.cz

Otevírací doba

Pondělí - Neděle 7:30 - 20:00

- na objednání

  • Facebook Hilarion
  • Instagram Hilarion

© 2020 by Ing. Petra Kliková, Hilarion s.r.o.   

Tel: +420 732 882 790     EN +420 739 133 247